top of page

Diplomat Zarf Nedir?

 

Diplomat zarf baskı genel olarak iş yerlerinde kullanılmakta ve belgelerin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanımı yapılmaktadır. Şirket içinde veya dışında bir belgeyi başka bir yere güvenli bir şekilde gönderebilmek için kullanılır. Özellikle şirket içinde bir yerden bir yere bir evrak taşınacak ise o evrağın güvenliğini sağlamak ve içinde yer alan bilgilerin başkası tarafından okunmasını engellemek amacı ile penceresiz diplomat zarf baskı kullanılabilmektedir. Zarflar 105*240 boyutunda yer almaktadır. Şirket tarafından veya zarf isteğinde bulunan bir istekte ilk olarak diplomat zarf tasarımı gerçekleştirilmelidir. Zarfın tasarımı sizin tarafınızdan veya tasarımcınız tarafından yapılmalı ve tasarlanan zarf tasarımı matbaa yetkililerine yollanarak bastırılmalıdır.

Basılacak olan diplomat zarf pencereli veya penceresiz olarak tercih edilir. Pencereli zarf, zarf içerisinde yer alan belgenin bir bölümünü görmenize olanak sağlar. Özellikle bankalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Kredi kartı yollandığında pencereli bölümde alıcı adı ve gerekli bilgiler yer alır. Bu tercihi yaparken zarfı nerelerde kullanacağınızı düşünebilirsiniz.

Diplomat zarf belgelerin yanı sıra, faturaları, önemli içerikleri, fotoğrafları veya para gibi ürünleri saklamak amacı ile kullanılabilir. Bazı şirketler maaş ödemelerini penceresiz diplomat zarf içerisine para koyarak yapar.

Diplomat Zarfın Önemi Nedir?

 

Zarfın aslında çok fazla önemi ve yararı bulunuyor. Burada yer alan maddeler sizin aklınıza gelenler ile çok daha genişletilebilir.

Bu zarfların en büyük özelliği bir belgenin güvenliğini sağlamak ve zarf içerisinde yer alan belgenin karşı tarafa zarar gelmeden ulaştırılmasını sağlayabilmektir. Bunun yanı sıra zarflar sizin reklam yapmanızı ve kurumsallık kazanmanızı sağlar. Reklam maddesi bazı kişiler için tuhaf karşılanabilir. Ama şunu düşünün; apartmanınızda yer alan bir kişiye bir şirketten zarf gelmiş ve siz onu görmüşsünüz. Zarfı elinize alarak size gelip gelmediğini kontrol ederken firma adı veya logosu zihninize yerleşebilir ve sizde merak uyandırabilir.

bottom of page